Rus Devrimi

  İran İslam Cumhuriyeti devlet televizyonları grubu IRIB TV'ye bağlı belgesel kanalı OFOGH TV (Ufuk TV)'nin 4 Ocak 2019 tarihli Rus Devrimi konulu programından kesitler.

  Dr.  Mecid Şah-Hüseyni, araştırmacı Zehra Settariyan ve araştırmacı İlahe Subhani, 1917 Rus Devriminin arka planını irdeliyor.

  PROGRAMDAN KESİTLERİN METNİ:

  Araştırmacı Zehra Settariyan:

  Rus Devrimini araştırmak için 100 yıl öncesinden başlamalıyız. 1814 yılında Avusturya'nın Viyana şehrinde bir konferans düzenleniyor. Nüfuzlu ve elbette Yahudi olan Rothschild ailesi tarafından davet ediliyorlar. Amaçları; ülkelerin merkez bankalarının kontrolünü ele geçirmek için bu ülkelerin kendilerine olan borçlarını kullanmaktı. Ki bu gerçekleşseydi, bu ülkelerin yalnızca ekonomisi değil, belki de siyaset ve kültürleri ve hatta tüm yönetim organları bu ailenin tekeline geçecekti. Programımızın izleyicileri bu aileyi muhakkak duymuştur. Ve biliyorlardır ki Rothschilds ailesi yüzyıllardır faizcilikle öyle bir servet elde etmişti ki hatta devletleri kendilerine borca mahkum edebiliyorlardı. Ve şunu da bilmeliyiz ki, bu aile bugün bile hâla dünyanın en nüfûzlu ve zengin ailelerinden birisidir. Ve tüm küresel ekonomi ve dünyanın en büyük bankaları yahudi-freemason şebekenin kontrolü altındadır. Ki bu aile bu şebekenin başıdır. (1814'deki) bu konferans daha büyük bir planın parçasıydı. Ki coğrafi sınırların değiştirilmesini ve tamamen yahudi bir devletin kurulması için bir yeni dünya düzeni kurmayı amaçlıyorlardı. Ki bunu programın devamında inceleyeceğiz.

  Dr. Mecid Şah-Hüseyni:

  Evet, Rothschilds'ları konuştuk. Devrimler hakkındaki önceki programlarımızda değerli izleyicilerimiz, bu devrimlerde Masonların ve Rothschilds gibi etkili ailelerin oynadıkları rolü açıkça gördüler. Görünüşe bakılırsa bir hileleri vardı; devletlere, hükümet ve imparatorluklara borç verirlerdi ve kendilerine borçlu kıldıktan sonra onlardan bir şeyler istemeye başlarlardı. Açıkça görülüyor ki Napolyon Bonapart rejiminin çöküşüne sebep olmalarından sonra dünyayı taksim edip bölüşmek için bu 1814 konferansını düzenlediler. Ayrıca biliyoruz ki, 19. yüzyıl freemasonların planladığı savaşlarla doluydu ki Rothschilds ailesi bunda büyük rol oynamıştır. Ve bu rol I. Dünya Savaşı ve Rusya'daki Ekim Devrimine kadar sürmüştür. Yani Rothschilds ailesi 20. yüzyılın başlarındaki I. Dünya Savaşında da rol almışlardır. Siz bu konferans ve orada yaşananlardan bahsediyordunuz.

  Araştırmacı Zehra Settariyan:

  Evet, çok doğru söylediniz. Ama bu konferansta planlarına bir olay mani oldu. Ki bu olay; Rus Çarı I. Alexander'ın ülkesinin merkez bankasını bu aileye teslim etmeye karşı çıkmasıydı. Orada, bu ailenin lideri Nathan Meyer Rothschilds bir gün kendisinin veya soyunun Romanovlardan intikam alacağına ve Romanovların Rusya'daki hükümranlığına son vereceğine dair yemin ediyor. Bu konferans bitiyor ama Rothschilds'ın tüm dünyayı ele geçirme planı devam ediyor. Biliyoruz ki en önemli güç unsuru, kamu oyunu kontrol altına almaktır. Bir zaman düşünün ki sanayi devrimi yaşanmış ve matbaa makinesi icat edilmiş. O dönemde en önemli iletişim aracı gazetelerdi. Ki gazeteleri kontrol etmek kamu oyunu kontrol etmek demekti. Ve neticesinde kişilerin toplumsal davranışlarını kontrol etmekti. Bu yüzden 1869 yılında Çek'in Prag şehrinde Yahudiler kendi arasında bir konferans düzenlediler. Yeshurun isimli bir Yahudi haham bu konferansta diyor ki; "Eğer gücümüzün birinci dayanağı altın ise, kitle iletişim araçları ikinci dayanağıdır."
  Araştırmacı İlahe Subhani:

  Marx, Hegelyan bir solcuydu. Ki gerçek adı Musa Mordechai Levy idi. Geniş ve köklü bir Yahudi ailedendi. Ve ne tesadüftür ki anne tarafından Rothschilds ailesine mensuptur. Evet, görüyorsunuz bu onun soy ağacı.

  Dr. Mecid Şah-Hüseyni:

  Anne tarafından Rothschilds ailesine mensup. Şimdi programın başında belirttiğiniz şeye yaklaştık ki; bu da Rothschilds ailesinin Romanovlardan intikam alma yeminidir.

  Araştırmacı İlahe Subhani:

  Bunlara ek olarak Marx'ın kendisi Rothschilds Sarayındaki aydın encümenler gurubunun bir üyesiydi. İzleyicilerimizin de bildiği üzere bu aydın encümen grubu, gizli akımlardan oluşan freemasonlardı. Bunların hepsi Karl Marx'a bir himaye ve destek gücü oluşturdu. Friedrich Engels isimli bir şahıs da gelip onu hem ideolojik hem de ekonomik açıdan himaye ediyor. Çok ilginçtir ki Fredrich Engels aynı anda hem Darwinizme hem de Marx ve Marksizme destek oluyor.

  Dr. Mecid Şah-Hüseyni:

  Özetle tüm ilhad (küfür) sistemlerinin sponsoruydu.

  Araştırmacı İlahe Subhani:

  Evet. Ve biz üç belgeden ötürü şu sonuca varıyoruz; Birincisi Yahudi Protokolleri'nde kayıtlı olan anı ve notlardır. Ki sonrasında Darwinizm, Marksizm ve Nietzscheizm akımlarının sonucunda elde ettikleri başarıları inceliyorlar.

  Araştırmacı Zehra Settariyan:

  Marksistlerin iki ana kitabı vardır. Birisi Karl Marx'ın Kapital (sermaye) kitabıdır ki burada görebiliyoruz.

  Dr. Mecid Şah-Hüseyni:

  Üzerinde freemason piramidi açıkça görülüyor.

  Araştırmacı Zehra Settariyan:

  Evet. Karl Marx bu kitabı yine bir mason olan Moses Hess'ten etkilenerek yazmıştır. Bedelini ödemeyip kendileri zarar görmesinler diye perde arkasındaki bu eller komünist bir devrim yapmaları için halkı öne sürdü. Aynı tarihi dönemde bir sürü akımlar görmekteyiz ki Rusya, Osmanlı ve Avusturya-Macaristan gibi büyük imparatorlukları içeriden çökertip yıkıyor. Ayrıca dış bir akım var ki uluslararası alanda çalışıp bir yahudi devleti kurmaya çalışıyor. Ve görüyoruz ki 1897 yılında Theodor Herzl liderliğinde İsviçre'nin Basel şehrinde dünyanın ilk siyonist konferansı düzenleniyor. Ve şunu bilmek ilginçtir ki Yahudi Protokolleri'nde kayıtlı olan bu konferansta Yahudi sermayedarlar; Darvinizm ve Marksizm için kendilerinin en büyük başarısı olarak bahsediyorlar. Bu aynı sermayedarlar Üçüncü Protokol'de açıkça belirtiyorlar ki; "Biz Yahudilerin tüm güç ve kudreti işçilerin açlığından gelir. Ve Anarşit ve Sosyalistler bizim topluma kurtarıcı olarak nüfuz ettirdiğimiz kimselerdir." Sonuç olarak öyle bir akımla karşı karşıyayız ki aynı anda hem kendilerine servet yığıyor hem de servetçiliğe itirazı yönetiyorlar. Yani hem açlığa sebep olup hem de açlığa karşı itirazı aynı anda kendileri yönetiyor.
    Kategori:
50%
  0
  0
Yorum Alanı 4Yorum Yapılmış
 1. avatar
    Mes'ud 31/07/2019 17:26:29

  Rothschilds ailesine mensup Karl Marx’ın marifetlerinden! tutun da bu sevimli(?) ailenin 1. dayanakları (altın) ve 2. dayanakları (medya) ve diğer freemasonlarla dünyada kurdukları saltanatla Osmanlı, Avusturya- Macaristan ve Rus imparatorluklarını nasıl dağıttıklarına dair ufkunuzu açacak sıradışı, ezber bozan belgesel tarzında bir program..

 2. avatar
    Soner 31/07/2019 17:26:59

  komünizm korkusuyla ülkeleri kansız savaşsız el geçirmedi mi ülke yönetimi ikili antlaşmalar.Yani A dan Z ye rahat rahat yapılandırdı. savaşarak bunları yapabilir miydi.

 3. avatar
    Erdal 31/07/2019 17:27:39

  Rus Devriminin Gizli Yönleri

 4. avatar
    Mehmet 31/07/2019 17:28:20

  İran Devlet Televizyonu; Materyalizme karşı Marksizm ve Rus Devrimini yine masonların çıkardığını ve böylece hem açlığı hem de açlığa itirazı aynı siyonist şebekenin yönettiğini belgeleri ile açıklıyor.

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, aparat.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.