Peygamber Düşmanlığı

  Şeyh Habib Ali el-Cifri'nin, vahhabilerin Hazreti Peygamber'e olan düşmanlığı üzerine yorumu.

  Ümmetin başına gelen sorunlar, dünya hayatı meşgalesi, günahlara saplanma vs. gibi sorunlar varken, minberlerde ve medyada; din ve şeriat adına konuşanlar: "Peygamberimizin anne babası Cennetlik mi yoksa Cehennemlik mi?" gibi konuları tartışıyor.

  Sanki bu efendiler, kendileri Cennet'e girip kurtulmuşlar da, artık kim Cennet'te kim Cehennem'de onu tartışıyorlar. Bu tartışmaların amacı, İslam Ümmetini Peygamberinden (asm) koparmaktır.

  Konu sadece, Hazreti Muhammed Mustafa'nın (saa) anne-babası olsa, belki görmezden gelirdik. Lakin, aynı zamanda bunlar; gazete, radyo, televizyon, internet gibi.. emirlerine verilmiş tüm yolları kullanarak, -hem de, dünyada o kadar çok yanlış şey varken ve ümmetin yok edilmesinin amaçlandığı kanıtlanmışken-, bunlar hizmetlerindeki tüm yolları kullanarak "Peygamberimizin babası Cehennemdedir! Annesi Cehennemdedir!" diyorlar.

  Sadece bu değil! Peygamber efendimizin şehri için Medinet'ül-Münevvere değil, Medinet'ün-Nebi dememizi istiyorlar! Ehl-i Beyti diğer sıradan insanlar gibi görmemizi, onların değerini ve yüceliğini tanımamamızı söylüyorlar! Peygamberimizin sahabelerine isyankâr ve hatalıdır diyorlar. Kutsal emanetleri yok edelim istiyorlar! Yüksek sesle salavat getirmeye bidattir deyip karşı çıkıyorlar!

  Harammış! Peygamberin anne-babası.. Ehl-i Beyt'i.. Ashabı.. Şehri.. Emanetleri.. Hatta yüksek sesle salavat getirmek bile.. Harammış!

  Peygamberi sevmiyor musunuz deyince bahaneleri de hemen hazır: "Hristiyanların Meryem oğlu İsa'ya davrandığı gibi siz de Muhammed'e öyle davranıyorsunuz!"

  Bir şeyler dönüyor burada!

  Konu sadece Hz. Peygamber'in anne ve babası olsaydı, derdik ki, bu itirazcı zavallılar hata ediyor. Bu husustaki rivayetleri ve delilleri anlayamamışlar.

  Konu Hazreti Muhammed'in pâk Ehl-i Beyt'i olsaydı, belki derdik ki, aşırıya gitmekten korkup ehl-i beytin değerini anlayamamışlar.

  Ama bakıyorsunuz ki, Peygamber-i Ekrem (s.a.a) ile ilgili her konuda bunlar böyle.

  Bunların efendimiz Hz Muhammed'le ilgili sorunları var!
50%
  0
  0
Yorum Alanı 0Yorum Yapılmış
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, aparat.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.