• youtube

Ölümü ve Hayatı Yarattı

  Mülk Sûresi 2. ayetin çok kısa bir tefsiri.

  Cennet'e 5 KM adlı İran yapımı Ramazan dizisinden bir kesit.
50%
  0
  0
Yorum Alanı 2Yorum Yapılmış
 1. avatar
    Mustafa 10/06/2017 14:43:01

  Oyunculuğu bırakıp imamlık ve vaizlik yapsa; kendisine şimdiki milyonlarca sahte hocadan daha çok yakışır diye düşünüyorum. Sesinde tam bir samimiyet var. İnandığı şeyi anlattığı belli.

  Mülk Suresi 2. ayet’e hiç böyle bakmamıştım. Evet, ölüm eğer bir yokluksa yaratılamaz. Ölüm bir varlık türüdür. Bir hayattan öteki bir hayata geçiş aşamasıdır.

 2. avatar
    Hasan Hüseyin Can 10/06/2017 14:45:39

  Üstad Said Nursi Hazretleri (r.a) de ‘Birinci Mektup’ta ölüm hakkında sorulan bir soru için, Mülk Süresi ikinci ayeti şöyle tefsir eder:

  “Mevt, vazife-i hayattan bir terhistir, bir paydostur, bir tebdil-i mekandır, bir tahvil-i vücuddur, hayat-ı bakiyeye bir davettir, bir mebde’dir. Bir hayat-ı bakiyenin mukaddimesidir. Nasıl ki, hayatın dünyaya gelmesi bir halk ve takdir ile, bir hikmet ve tedbir iledir. Çünkü en basit tabaka-i hayat olan hayat-ı nebatiyenin mevti tefessüh ile, çürümek ve dağılmakla görüldüğü halde, gayet muntazam bir muamele-i unsuriye ve hikmetli bir teşekkülat-ı zerreviyeden ibaret olan bir yoğurmaktır ki, bu görünmeyen intizamlı ve hikmetli ölümün, sümbülün hayatıyla tezahür ediyor. Demek çekirdeğin mevti, sümbülün mebde-i hayatıdır; belki ayn-ı hayatı hükmünde olduğu için, şu ölüm dahi hayat kadar mahluk ve muntazamdır.”

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, aparat.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.