• youtube

Şii-Sünni Kavgası diye bir şey yok!

  Lübnan İslami Direniş Hareketi Hizbullah'ın lideri Seyyid Hasan Nasrullah; yaşanan savaş ve katliamların mezhep bazında değerlendirilmemesi gerektiğini örneklerle açıklıyor.
50%
  0
  0
Yorum Alanı 1Yorum Yapılmış
 1. avatar
    Muhsin Demir 22/08/2017 00:03:33

  Yanlış anlamadıysam Seyyid Hasan Nasrullah özetle şunları söylüyor:
  Saddam kendisini ehl-i sünnet olarak tanımlarken; şii, sünni, arap, kürt her itiraz edeni öldürürken ve en çok da şii alimleri ve kabileleri ve türbeleri hedef alıp insanları toplu mezarlara gömerken biz şiiler “sünni yönetim şiileri katlediyor” diye mezhepçi bir yaygara koparmadık.
  Bugün de Suriye ve Irak devletinin Amerikan destekli isyancıları bastırması hakkında “alevi ve şii yönetimler sünnileri katlediyor” diye yaygara koparmamak gerekir.
  Çünkü tüm bu olaylar siyasidir ve mezhebi bir dayanağı yoktur. Ancak, çıkarılmak istenen bu yaygaralar ile olaylar mezhebi boyuta çekilip büyütülmek isteniyor. Uyanık olmak lazım.

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, aparat.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.