• youtube

İsimsiz ve Ekmeksiz Yaşamak

  Şehid Dr. Ali Şeriati'nin güzel bir duası (kendi sesiyle);

  "Allah'ım, inancımın bana isim-şöhret ve ekmek getirmemesi için bana yardım ve rahmet et.

  Bana güç ver ki inancım uğruna ekmeğimi ve isim-şöhretimi feda edebileyim.

  Böylelikle, inancına katkıda bulunmak için dünyevi varlıklarını feda edenlerden olabileyim.

  Dini inançlarına dayanarak mal-mülk sahibi olanlardan, inançlarını dünyevi uğraş ve kazançları için maddi kaynak haline getirenlerden olmayayım."
100%
  1
  0
Yorum Alanı 1Yorum Yapılmış
 1. avatar
    admin 03/06/2017 21:42:23

  Merhum Üstad Bediüzzaman Said Nursi (r.a) hazretleri; ekmeksiz ve isimsiz-şöhretsiz yaşayabileceğini ama inançsız, davasız ve hürriyetsiz asla yaşamayacağını söylemiştir.

  Yine Şehid Dr. Ali Şeriati gibi nurani bir bilge de aynısını söylüyor ve buna yönelik dua ediyor. Ki, Allah Subhanehu ve Teâla, bilgenin kendisini, dinden konuşup; geçim, mal-mülk ve şöhret gibi dünyevi metaları kazananlardan eylemesin. Aksine; güçlü bir iman bahşetsin ki bu bilge, ismini, şan ve şöhretini ve malını-mülkünü inancı uğruna feda edebilsin.

  Ne güzel bir dua!

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, aparat.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.