İran Cumhurbaşkanından Avusturya Başbakanına Kapak

  İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin sosyal, kültürel, ekonomik ve ticari alanda ilişkileri görüşmek için gittiği Avusturya'da Başbakan Sebastian Kurz bu konuları değil de Siyonist İsrail Rejimini sorunca işte Hasan Ruhani'nin verdiği cevabı video olarak izleyebilirsiniz.

  Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz: "Bize göre İsrail'in varlığının sorgulaması ya da onun yok
  edilmesinin ifade edilmesi kabul edilemez bir şeydir."

  İran İslam İnkılabı Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani: "Başbakanın söylediği gibi bazı Avrupa ülkelerinin
  Yahudilere tarihi borçları olabilir. Ama bunun bizimle bir ilgisi yok. Aksine Yahudilerin bize borçları var. Biz İranlılar Yahudileri Babil imparatorluğunun zulüm ve esaretinden kurtarmıştık. (Büyük Keyhüsrev'in Babil'i fethi ve Kiros Silindiri bildirgesi ile köleliği kaldırması ve yahudileri kurtarması olayı M.Ö 539). Ve onlar İran ve İranlılara borçludur. Bizim dünyadaki Musevilerle iyi ilişkilerimiz var. Ama işgalci siyonist rejim olan İsrail'i diğer yahudilerden ayırt etmek gerek. Onlar işgalci ve zalim bir topluluktur ki halka zulmediyor
  Gazzelileri kuşatma altına alıyorlar. Masum insanların üzerine bombalar yağdırıyor, Suriye'ye müdahale edip
  IŞİD'i koruma altına alıyorlar."
100%
  2
  0
Yorum Alanı 0Yorum Yapılmış
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, aparat.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.