Hak Geldi, Batıl Zail Oldu

  1 Şubat 1979, İmam Humeyni'nin (r.a) sürgünden dönüşü ve VEL-FECR, VELEYALİN AŞR ayetlerinin asrımıza yansıması: Şafakta On Gün!

  İran'ın en meşhur ses sanatçısı Muhammed İsfahani, henüz 12 yaşında iken, Mihrabad Havaalanında İmam Humeyni'yi (r.a) Kur'an-ı Kerim tilaveti ile karşılıyor.

  Okunan ayetler:
  بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ

  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

  وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ ۚ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا

  "Ve de ki: Hak geldi, batıl yok olup gitti, şüphe yok ki batıl, zaten yok olur gider." (İsra Suresi, 81. ayet)

  وَفَضَّلَ اللَّـهُ الْمُجَاهِدِينَ عَلَى الْقَاعِدِينَ أَجْرًا عَظِيمًا

  "...ve Allah üstün etti savaşanları oturanlardan, pek büyük bir ecirle." (Nisa Suresi, 95. ayetin son kısmı)

  إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّـهِ وَالْفَتْحُ ﴿١﴾ وَرَأَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّـهِ أَفْوَاجًا ﴿٢﴾ فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ وَاسْتَغْفِرْهُ ۚ إِنَّهُ كَانَ تَوَّابًا ﴿٣﴾

  Allah'ın yardımı ve fetih, gelip çattı mı. (1) Ve insanların, bölük bölük, Allah dinine girdiğini gördün mü. (2) Artık, Rabbine hamd ederek tenzih et onu ve yarlıganma dile ondan; şüphe yok ki o, bütün tövbeleri kabul eder. (3) (Nasr Suresi)

  رِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّـهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّـهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

  Onlar, Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa Allah, Kendi nurunu tamamlayıcıdır; kafirler hoş görmese de. (Saff Suresi 8. ayet)
    Kategori:
50%
  0
  0
Yorum Alanı 0Yorum Yapılmış
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, aparat.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.