Beraet’ül-Müşrikin

  BERAETÜL-MÜŞRİKİN; Allah'a ortak koşanlardan her türlü ilişkiyi kesmek ve onlardan teberri etmek/uzak durmak anlamındadır.

  Mekke'nin Fethinden sonraki yıl, yani Hicretin 9. yılında (631), Peygamber-i Ekrem Hz Muhammed (s.a.a) efendimiz, Hac kafilesini başlarında Hz Ebubekir (r.a) ile göndermiş. Daha sonra onu azlederek Hazreti İmam Ali'yi (a.s) tüm Müslümanlara Hacc Emiri olarak göndermiş ve Tevbe Suresinin ilk yedi ayetini okumak ve mesajını iletmekle görevlendirmiştir.

  Ve İmam Ali, Hacc kafilesine liderlik ederek; Müşriklerden uzaklaşmak hakkındaki bir ültimatom olan ve bu yüzden besmelesiz başlayan tek sûre Tevbe Suresini okumaya başlamıştır Arafat'ta:

  "Allah ve Resûlü, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz müşriklerden beridir: Yeryüzünde dört ay daha dolaşın ve bilin ki siz Allah'ı âciz bir hâle getiremezsiniz ve şüphe yok ki Allah, kâfirleri aşağılık bir hâle getirecektir. Hacc-ı Ekber günü, Allah'tan ve Peygamberinden insanlara bir ilândır bu: Şüphe yok ki Allah ve Peygamberi, müşriklerden berîdir. Artık tövbe ederseniz bu, daha hayırlıdır size. Fakat gene yüz çevirirseniz iyice bilin ki siz hiç şüphe yok, Allah'ı âciz bırakamazsınız ve kâfir olanlara pek acıklı azapla müjde ver..." (Tevbe Suresi, 1-3)

  Evet; Hacc-ı Ekber (Büyük Hacc) günü, herhangi bir değerli Müslüman değil, Ehl-i Beyt'ten olan bir liderin öncülüğünde bütün Müslümanların müşrik ve kafirlerden beri/uzak olduklarını "ve azanun.." (Tevbe Suresi, 3) tıpkı ezan okurcasına sloganik bir şekilde haykırıp ültimatom vermeleri unutulan bir sünnettir. Ki bu sünnet-i nebevi, İran İslam Devrimi ile yeniden ihya edilmiştir. Hacc-ı Ekber artık İranlı, Iraklı, Lübnanlı veYemenli Hacılar öncülüğünde tüm İslam ümmetince Arafat'ta uygulanmaktadır.

  La ilahe illallah! (Allah'tan başka ilah-hüküm koyucu yoktur)

  Muhammed'ur-Resulullah! (Hz Muhammed Allah'ın peygamberidir)

  Amerika Aduvvullah! (Amerika Allah'ın düşmanıdır)

  İsrail Lanetullah! (Allah'ın laneti İsrail'in üzerine olsun)

  gibi nice sloganlar ve Yemeni'nin bayrağındaki;

  Allah-u Ekber! (Allah büyüktür)

  El-Mevtu li Amrika! (Amerika'ya ölüm)

  El-Mevtu li İsrail! (İsrail'e ölüm)

  El-La'netu alel-Yehûd! (Yahudilere lanet olsun)

  En-Nasru lil-İslam! (Zafer İslamındır)

  sloganlar ile Hacc'da uygulanmayıp eksik kalan "BERAETUN MİNEL-MÜŞRİKİN" (Tevbe Suresi, 1) şart yerine gelmiş oluyor.
50%
  0
  0
Yorum Alanı 0Yorum Yapılmış
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, aparat.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.