Alim ve Çocuk

    İranlı alim Hüccet'ül-İslam Ali Rıza Penahiyan zikir üzerine irfan sohbeti verirken bir çocuk onunla konuşuyor. Alimin buna tepkisi çok ilgi çekici.
50%
  0
  0
Yorum Alanı 1Yorum Yapılmış
  1. avatar
      admin 02/06/2017 16:53:31

    Allah’ı çokça zikir etmek üzerine yapılan sohbette “..mabudumu tek tanıyarak yüzümü, gökleri ve yeryüzünü yaratana döndüm..” (En’am Suresi, 79) ayeti tefsiri ve cemaatteki minik bir kızın samimi hocayla masumane konuşması..

    İran İslam İnkılabındaki Manevi Beyan Kuruluşu başkanı Hüccet’ül İslam Ali Rıza Penahi bu çocukla muhabbet ediyor ve evliyaullahın da bu çocuk gibi masum olduklarını söylüyor. Ardından (belki de çocuğun kendisini rahatsız edip, kucağından almak isteyenleri gördüğü için) Hacı Bahauddin hakkında bir hikaye anlatıyor ve çocuklara nasıl davranılması gerektiğini hem sözleriyle hem de fiiliyle gösteriyor. Ve zikir üzerine sohbetine devam ediyor.

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, aparat.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.